popup

logo szamaj

fair bazar

Udało nam się przelać pomysł FAIR BAZARU na papier i zamknąć go w formę tzw. Biznes Planu. Od tej chwili rozpoczynamy jego realizację.

Projekt FAIR BAZARU nie narodził się z dnia na dzień. Jest rezultatem wieloletniej już działalności na rzecz zdrowia, rozwoju oraz ekologii. Zdrowe odżywianie było mianownikiem wielu wcześniejszych przedsięwzięć, współpracy z rolnikami, szeroko pojętej edukacji i profilaktyki zdrowotnej, rozwijania kooperatyw spożywczych, oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wielokrotnie na rynku zdrowej żywności występowaliśmy zarówno w roli konsumenta, pośrednika, jak i sprzedawcy. Każde z tych doświadczeń sporo nas nauczyło i pozwoliło wyciągać wnioski.

Dostrzegliśmy, że dobre i pewne produkty są trudno dostępne, że brakuje sprawnej sieci komunikacji między producentem a konsumentem, że tradycyjne rolnictwo upada na rzecz wielkopowierzchniowych farm, a tym samym coraz mniej jest sprawdzonych, nieskażonych toksycznymi substancjami produktów. Obiecujący jest fakt, iż nie jesteśmy w tych obserwacjach osamotnieni. Zaangażowani w działania non-profit, współpracowaliśmy z szeregiem podobnie myślących instytucji, a ostatecznie uzyskaliśmy poparcie świata biznesu. Poparcie, które przekuwa doświadczenia w działanie. Tworzymy sprawiedliwy rynek – z pełnym dostępem do dobrego jedzenia i pełnej informacji o nim. Opierając się na filozofii Sprawiedliwego Handlu, tworzymy przestrzeń dla rolników, lokalnych sklepików i producentów, którzy chcieliby uczestniczyć w prozdrowotnym programie handlowym. Nadszedł czas na działanie.

Zamknij

Ta witryna używa plików cookie do jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.

"