popup

logo szamaj

foodrentgen akt

Statystycznie 50% produktów spożywczych, które trafią na twój talerz nie powinny się tam znaleźć. Według naszych badań laboratoryjnych, przeprowadzonych w 2016 roku, co drugi produkt przekracza normy krajowe. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Czy nikt tego nie weryfikuje? Niestety, jedynie niewielki procent produktów końcowych jest badany. Są to badania wyrywkowe i są kroplą w morzu potrzeb. Co z resztą? Właśnie NIC. Dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce, a bardziej nasze ręce.

Wystartowała ogólnopolska akcja społeczna Food Rentgen. Prześwietlamy razem żywność znajdującą się na polskich półkach sklepowych. Nie jesteśmy w stanie przebadać wszystkich produktów od razu, dlatego to konsumenci decydują, które produkty mają przejść jako pierwsze do fazy finansowania. Kluczem do sukcesu, jest więc ogólna aktywność społeczna przy programie, który dotyczy tak naprawdę każdego. Wszyscy mamy prawo dokonywać wyborów świadomych, a z pewnością mamy prawo do wyeliminowania z półek produktów toksycznych, które nie spełniają norm krajowych i zwyczajnie nie powinny się tam znaleźć.

Co zmieni taka akcja?

Food Rentgen ma przynosić realne korzyści, które będą wpływać pozytywnie na wszystkich konsumentów.

  • BADANIE - aby przebadać te produkty, które kupujemy i które trafiają na nasz widelec
  • JAKOŚĆ - aby poprawić jakość półek sklepowych i wyeliminować z nich toksyczną żywność
  • ŚWIADOMOŚĆ - aby zwiększyć świadomość społeczną na temat jakości produktów, które zjadamy
  • INFORMACJA - aby informacja o żywności była przejrzysta i dostępna dla każdego

Każdy może się dołączyć do akcji

Wychodzimy z założenia, że jeden, nawet najmniejszy impuls, budzi kolejne i tak w nieskończoność. W ten sposób, to co pozytywne idzie dalej. Ktoś da like, ktoś udostępni informację, ktoś zgłosi produkt, ktoś napisze o nas, ktoś zrobi sobie zdjęcie z #foodrentgen. Tak działa akcja Food Rentgen. Każdy możne wykazać się aktywnością, która jest mu bliższa, którą bardziej czuje, a może na którą ma czas. Najważniejsze jest to, aby było nas dużo, tylko wtedy akcja osiągnie właściwy rozmiar i zakończy się sukcesem!

Zrób to na co masz ochotę!

Zastanawiasz się, jak dołączyć się do akcji? Zrób to, na co masz ochotę :) Wierzymy, że akcja rozprzestrzeni się naturalnie, tak samo, jak codziennie wschodzi słońce. Wystarczy, że każdy zrobi coś, że Ty zrobisz coś. Razem mamy tę moc!

Odnośniki:

Więcej o akcji,   Śledź akcję na fanpage,   Zagłosuj na produkt,   Obejrzyj materiał o akcji  

Zamknij

Ta witryna używa plików cookie do jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.

"